Nic nenalezeno

Zcela jistě vás napadne otázka: ,,Proč do Polska k moři?´´

Ačkoli se prozatím nejedná o nijak známou a pro Čechy populární destinaci, tak se bezesporu nabízí spousta kladných odpovědí na otázku, proč se na dovolenou k pobřeží Baltského moře vydat.

1.Téměř odpadá jazyková bariéra. Polština je jazyk podobný češtině a domluvíte se zde na všem potřebném česky a i když vám místní budou odpovídat polsky, vzájemně se dorozumíte. Navíc zde české turisty vítají doslova s otevřenou náručí. K tomu je potřeba připočítat kuchyni, která je velmi podobná české a německé a tak by vás nemělo nic zaskočit. Pokud je v něčem rozdílná, je to především využitím ryb na všechny možné způsoby.

2.Cesta k polskému pobřeží je výrazně kratší, rychlejší a levnější než k severní časti Jadranu, a to jak z Prahy do západního Pomořanska, tak z Ostravy do oblasti východního Pomořanska. Na cestě k většině námi nabízených destinací se neplatí žádné dálniční poplatky a například trasa Praha-Štětín vám po německých dálnicích zabere cca 4 hodiny a 50minut (500 km), trasa Ostrava-Gdaňsk cca 5 hodin a 45 minut (615 km).

3.Pobřeží Baltského moře nabízí vyjímečně kvalitní ovzduší, které je bohaté především na jod a je tak vhodné pro astmatiky. Stejně tak je vhodnou destinací i pro ty, kteří svou dovolenou rádi tráví aktivně. Díky rovinatému terénu a velkému počtu kilometrů cyklostezek můžeme oblast doporučit občasným i více náročným cyklistům. Ty začínající zcela jistě potěší velký počet půjčoven kol za mnohem nižší ceny, než je tomu v západních zemích.

4.Posledním důvodem, a přesto rozhodně ne nejméně důležitým jsou ceny služeb na místě. Ať už jde o výše zmíněné půjčovny kol a dalšího sportovního vybavení, přes obchody až po restaurace. Nebude platit více než jste zvyklí ve většině turistikou ovlivněných míst v České Republice.

 

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.